Connect with us

Bebek Ürünleri

Sleepy Bebek Bezi Yorumları ve Şikayetleri

Sleepy Bebek Bezi Yorumları ve Şikayetleri

Sleepy bebek bezi yorumları ve bu markanın ürünleri ile ilgili şikayet ve kullanım tecrübeleri, bebek bezi seçimi konusunda araştırmalar yapan anneler tarafından sıklıkla aranan konulardan biri olarak önümüze çıkıyor. Zira bugün Türkiye’nin en popüler bebek bezleri arasında yer alan Sleepy, bebek bezi konusunda pek çok annenin ilk tercihi konumunda bulunuyor. Sleepy bebek bezi kullananlar tarafından yapılan yorumların, genel anlamda olumlu olması, bu tercihi etkileyen önemli etkenlerden biri olarak ortaya çıkıyor.

Bizler de bu yazıda sizler için Sleepy bebek bezi ürünleri hakkında yapılmış yorum, şikayet ve tecrübelerin bazılarını bir araya getirmeye çalıştık. Şayet çocuğunuz için bir bebek bezi arayışındaysanız ve Sleepy markasını değerlendiriyorsanız, ilk olarak bu yazıya bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Sleepy Bebek Bezi İnceleme

Türkiye’nin en çok satan bebek bezi markalarından biri olan Sleep, Gaziantep merkezli bir sağlık ürünleri şirketi olan Eruslu Sağlık tarafından üretilmektedir. İlk defa 2004 yılında piyasaya sürülen bu ürünler, kısa zamanda pek çok kişinin beğenisini kazanmış ve yıllar içerisinde en iyi bebek bezi markaları arasına girmeyi başarmıştır.

Sleepy bugün Natural şeklinde isimlendirdiği ultra hassas ve doğal bebek bezleri ile ön plana çıkmaktadır. Her yaştan çocuk için çeşitli bedenlerde ve çeşitli numaralarla üretilen bu ürünlerin temelinde Bambu ve Saf Su bulunmaktadır. Bu da onu Sleepy’nin de adlandırdığı şekilde, Naturel yapmaktadır.

Sleepy’nin bebek bezi ürünlerinde kullandığı doğal bambudan elde edilmiş emici lifler, sıvıyı oldukça hızlı bir şekilde alt tabakaya çekmekte ve bebeğin altını daima kuru tutmaktadır. Hızlı emiş gücü sayesinde, herhangi bir sızıntı veya istenmeyen bir kazaya yol açmamak için tasarlanmıştır. Aynı şekilde bu özellik, bebeğin gece boyunca rahat etmesini sağlamaktadır.

Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere Sleepy bebek bezi ürünlerini ön plana çıkaran en önemli özelliği doğal olmasıdır. Yani bu ürünler herhangi bir kimyasal madde içermemektedir. Sleepy bebek bezleri, parapet, losyon, renklendirici ve parfüm gibi herhangi bir doğal olmayan maddeyi içermez. İç yüzey tamamen saf bir yapıya sahiptir.

Sleepy bebek bezi kullananlar tarafından en çok yapılan yorumlardan bir tanesi de, yumuşaklıktır. Sleepy bebek bezi saf suyla dokunmuş oldukça yumuşak ve konforlu bir yüzey sunmaktadır. Bu da bebeklerin her daim rahat etmesini sağlamaktadır. Yumuşak doku ayrıca, tahriş, kızarıklık ve pişik gibi problemlerin de önüne geçmekte oldukça etkidilidir.

Sleepy, anne babalara külot bezin doluluk oranını gösteren bir ıslaklık göstergesi ile gelmektedir. Bu sayede, bebeğin altının dolu olup olmadığı kolay bir şekilde anlaşılabilmekte ve zamanı geldiğinde bebek bezi değiştirilebilmektedir.

Sleepy bebek bezi özellikleri bu şekildedir. Şimdi dilerseniz Sleepy bez yorumları ve şikayetlerine bir göz atalım.

Sleepy Bebek Bezi Yorumları

Sleepy bebek bezi yorumlarına baktığımızda, çoğu yorumun oldukça olumlu olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte nadiren de olsa bazı olumsuz yorumlar da bulunuyor. İlk olarak ağırlıkta olan olumlu yorumlardan bazılarını sırlayalım.

Kısım iki buçuk yaşında. Bugüne kadar herkesin bildiği o pahalı bebek bezini kullanıyordum. Fakat ekonomik şartlardan ötürü farklı bir bebek bezi arayışına girdik. Sonra da bir tavsiye üzerine Sleepy’i denemeye karar verdik. Gerçekten çok memnun kaldık. Keşke en başından beri Sleep’i kullansaydık. Bugüne kadar ne bir sızdırma ne de bir pişik problemi ile karşı karşıya kalmadık. Sonuç olarak Sleepy bebek bezlerini kesinlikle tavsiye ediyorum.

Kızım doğduğundan beridir Sleepy bebek bezini kullanıyorum. Bu ürünlerin parfümsüz ve doğal pamuktan üretilmesi, benim için en önemli tercih nedeni. Bugüne kadar herhangi bir alerji veya pişik gibi bir problemle karşılaşmadık. Aynı şekilde, gece boyunca kalsa bile herhangi bir taşıyamama sorunu yaşatmadı. Bez dolu olduğunda bile gayet derli toplu bir şekilde duruyor, sarkma yapmıyor. Kullanılan lastikler oldukça esnek, iz veya yara yapmıyor. Kızımın gün boyu rahat bir şekilde hareket edebilmesine olanak sağlıyor. Yalnızca kaka olduğu zaman koku biraz dışarı çıkabiliyor. Aslında bu da benim için iyi özelliklerden bir tanesi. Çünkü kokuyu alında direkt olarak bebek bezini değiştirmem gerektiğini anlayabiliyorum.

Sleepy bebek bezlerini yeni yeni kullanıyoruz. Ve ilk tecrübelerimizi sorarsanız, gerçekten memnun kaldığımızı söyleyebiliriz. Fakat dikkat etmeniz gereken bir husus var o da kalıp. Zira Sleepy bebek bezinin kalıpları ile, malum pahalı marka arasında 1 numara gibi bir boyut farkı var. Size tavsiyem Sleepy bebek bezi alırken, normalde kullandığınız bebek bezinden 1 numara büyük olanı alın. Bunun dışında, sızdırmazlığı, yumuşak dokusu ve kolay bağlanabilir olması benim en çok hoşuma giden özellikleri oldu.

Daha önce hepimizin bildiği pahalı bebek bezi markasını kullanıyorduk. Fakat büyük bir sızma problemi ile karşı karşıya kaldık. Bu yüzden Sleep’yi denemeye karar verdik ve gerçekten memnun kaldık. Sızma problemimiz tamamen çözüldü. Aynı zamanda herhangi bir alerji vs. de yapmadı ve daha ekonomik. Bu yüzden tavsiye ederim.

Sleepy bez yorumları benim bu markayı tercih etmemde oldukça etkili oldu. İnternette yapılan yorumlara bakarak denemeye karar verdim. Yenidoğan bebeğim için kullanmaya başladım. Ve oldukça memnun kaldım. Boyutları oldukça uygun. Bebeği tam bir şekilde sarıyor. Giydirirken bacağın etrafındaki bantları kontrol ederek giydirirseniz, herhangi bir sızma problemi ile de karşılaşmazsınız.

Bugüne kadar üç farklı bebek bezi markası kullandım. Fakat netice itibari ile Sleepy’de karar kıldım. Oldukça kaliteli, hiç sızdırmıyor. Bebeğimin cildine de oldukça hassas davranıyor. Fakat diğer markalara göre kalıbı biraz küçük gelebiliyor. Bu yüzden satın alırken normalden bir numara büyük alabilirsiniz.

Herkese tavsiye ederim. Gönül rahatlığı içerisinde kullanabilirsiniz. Bugüne kadar çok sayıda bebek bezi değiştirmiş biri olarak, oldukça beğendim. Ne pişik, ne sızdırma ne de alerji hiç bir problem oluşturmadı.

Sleepy bebek bezlerini, yenidoğan bebeğim için kullanmaya başlamıştım. Hala da kullanmaya devam ediyorum. Fiyat, kalite ve sunduğu özellikler açısından oldukça başarılı diyebilirim.

Sleepy Bebek Bezi Şikayet

Sleepy bebek bezi ile ilgili yorumlar genellikle olumlu olmakla birlikte, bazı olumsuz yorumlarda bulunmaktadır. İşte Sleepy bebek bezi kullananlar tarafından yapılmış bazı şikayet ve olumsuz yorumlar.

Sleepy külot bezi, yorumlara ve tavsiyelere bakarak satın almaya karar verdim. Daha önce pahalı fiyatlı malum markayı kullanıyordum. İlk olarak pahalı markada bulunan kanallarının Sleepy’de olmadığını söyleyebilirim. Bu da çocuğum çiş yaptığında, bezin ön bölgesinin oldukça şişmesine neden oluyor. Bel bantları pahalı marka ile neredeyse aynı olmasına rağmen bazı zamanlarda iz bırakabiliyor.

Normalde farklı bir bebek bezi markasını kullanıyorduk, fakat parfüm içermemesi ve pamuklu bir yüzeye sahip olmasından ötürü Sleepy’e geçtik. Normalde 4 numara kullanıyordum. Fakat yorumlara bakarak 5 numara aldım. İyi ki de öyle yapmışım. 5 beden cocuğuma tam oturdu. Anladığım kadarıyla Sleepy bebek bezi ürünlerinin kalıpları biraz dar. Bir kaç ay sonra, oğlum 12-13 kg ağırlığına geldiğinde, 5 numara külot bez kullanmamızın mümkün olduğunu düşünmüyorum.

Bezin kullanımı ile ilgili bazı bilgiler vermek gerekirse, hafif, rahat fakat biraz kuru. Sakin bir bebeğim olmasında rağmen, Sleepy’i giydirirken biraz zorlanıyorum. Bu, kalıptan da kaynaklı olabilir. Bilmiyorum. Son olarak kenarlarda cırt olmadığı için, bezi kapatıp yırtıp açtığımız zaman, kenarlardan biraz sızma yapabiliyor. Bu da benim gözüme yansıyan olumsuz özellikler arasında yer alıyor.

Olumlu yorumlara bakarak yenidoğan bebeğim için Sleepy bebek bezi markasını tercih ettim. Fakat bir ay bile dolmadan bu markadan vazgeçmek zorunda kaldım. Zira bebeğim daha 1 aylık olmasına rağmen, çişini bile sızdırıyor. O yüzden memnun kalmadım.

Bir süre önce Sleepy kullanmaya başladık fakat açıkçası memnun kalmadık. Pamuk var gibi çok çabuk bir şekilde şişiyor ve ağırlaşıyor. Hemen değiştirmek zorunda kalıyoruz. Bu yüzden tavsiye etmiyorum.

Sleepy’i bir kaç defa kullandık ve her seferinde taşma problemi ile karşı karşıya kaldık. Kızımızın bezini her değiştirdiğimizde kıyafetlerini de değiştirmek zorunda kaldık. Pamuk her idrarda top gibi şişiyor. Bez sıvıyı emmiyor. Ayrıca yanlardan sızma problemi oluyor. Bu yüzden beğenmedim. Tavsiye etmiyorum.

1 Comment

1 Comment

  1. Anne

    21 Şubat 2021 at 19:44

    Beş numara bebek bezi, ıslak mendil, bebek bisküvisi, süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek istiyorsanız kabul ederim. Dua ederim. muhammedinannesii@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir