Connect with us

Bebek Ürünleri

En İyi Bebek Yağı Markaları 2020 | En iyi 10+ Bebek Yağı Markası

En İyi Bebek Yağı Markaları 2020 | En iyi 10+ Bebek Yağı Markası

Yenidoğan bebeklerin cildi kurumaya oldukça müsaittir, bu yüzden en iyi bebek yağı markaları kullanılarak nemlendirilmelidir. Kaliteli bir bebek yağı ile yapılacak nazik bir masaj, bebeğin cildinin gelişimi ve korunması için büyük bir önem teşkil etmektedir. Uzmanların da tavsiye ettiği bu uygulama, metabolizmanın sağlıklı çalışması, deri altı kan dolaşımının hızlandırılması ve gaz problemlerinin giderilmesi gibi konularda oldukça faydalı görülmektedir.

Bebeğe masaj yapmak kadar, masaj sırasında kullanılacak yağ da oldukça önemlidir. Zira piyasada ne olduğu belli olmayan çok sayıda bebek yağı markası bulunmaktadır. Bebeği için her zaman en iyi olanı seçmek isteyen anneler, bu dönemlerde bir arayış içerisine girmekte ve yeni doğan bebekleri için kaliteli bir bebek yağı bulmaya çalışmaktadır. Şayet siz de böyle bir arayış içerisindeyseniz ve en iyi bebek yağı hangisi merak ediyorsanız, sizler için hazırladığımız en iyi bebek yağı markaları isimli bu yazıya bir göz atabilir ve annelerin en çok tavsiye ettiği bebek yağlarını bulabilirsiniz.

En İyi Bebek Yağı Markaları

Johnson’s Baby Yağ Cotton Touch Yenidoğan

Yeni doğan bebek yağı, en iyi bebek yağı

Johnson’s, en iyi bebek yağı denince akla gelen ilk isimlerden bir tanesidir. Markanın yenidoğan bebekler için geliştirdiği bu ürün, pek çok anne tarafından sürekli olarak kullanılmakta ve tavsiye edilmektedir. Johnson’s Baby Yağ Cotton Touch Yenidoğan ismi ile anılan bu ürün hipoalerjeniktir, ve yeni doğan cildi için uygun olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. Adından da anlaşılacağı üzere ürün, gerçek pamukla harmanlanmış ve bebeğe masaj yapmak için en ideal hale getirilmiştir.

Sebamed Baby Bebek Yağı

En iyi bebek yağı markaları

Almanya menşeili Sebamed firması, 1967’den bu yana dermokozmetik alanında en çok tercih edilen markalardan bir tanesidir. Firmanın kurucusu Dr. Heinz Maurer aynı zamanda ilk sabunsuz cilt losyonunun da mucididir. Sebamed Bebek Yağı yenidoğanların kullanımına uygun olup, bebeklerin hassas cildinde eşsiz bir koruma sağlamaktadır. Cildi beslemenin yanı sıra yenidoğanlarda sıkça görülen kuru cildin nemlendirilmesine de yardımcı olmaktadır. Firmaya duyulan güven sebebiyle söz konusu ürün en iyi bebek yağı markaları arasında yer almaktadır.

Dalin Bebek Yağı

Dalin Bebek Yağı

Göz yakmayan şampuanlarıyla bilinen Dalin tarafından üretilen bebek yağı ürünleri, yeni doğan bebekler için özel olarak geliştirilmiştir. Yumuşak formülü ile bebek cildini kalıcı olarak nemli bir hale getiren ve cildi derinlemesine temizleyerek pişik oluşumunu önleyen bu muhteşem ürün, alt temizliği için de uygundur. Dalin bebek yağı, boya içermemektedir ve hipoalerjeniktir. Yani alerji yapma ihtimali en az seviyeye düşürülmüştür. Şayet bebeğiniz için uygun fiyatlı ve kaliteli bir ürün arıyorsanız Dalin’i tercih edebilirsiniz. İlgili ürünün avakadolu ve daha pek çok meyve aromalı versiyonları da bulunmaktadır.

Mustela Baby Oil Masaj Yağı

En iyi bebek yağı markaları

Ülkemizde henüz popülerleşememiş olsa da Mustela, en iyi bebek yağı markaları arasında anılmaktadır. Yumuşak ve yapışmayı önleyici yapısı, masaj esnasında hem bebekleri hem de anneleri mutlu etmeyi başarmaktadır. Mustela Bebek Yağı cildin nemlendirilmesine ve yumuşamasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Kolay emilen yapısı ile rahatsız edici durumların önüne geçilebilmektedir. Hipoalerkenik formülü sayesinde annelerin güvenini kazanmayı başarmıştır. Uyku öncesi yapılacak nazik bir masajın bebeğin yatıştırılmasına yardımcı olmaktadır.

Bübchen Bebek Temizlik ve Bakım Yağı

Bübchen Bebek Temizlik ve Bakım Yağı

Bübchen markası doğal ve organik bebek yağı ürünleri ile bilinmektedir. Bu marka tarafından üretilen bebek yağları, doğal bitki özlerinden bir araya gelmektedir. Bu bitkiler arasında, papatya, ıhlamur, biberiye, ayçiçeği, badem gibi çok sayıda bitki vardır. Bübchen bebek temizlik ve bakım yağı hipoalerjeniktir, hayvan yağı içermez, dermatolojik olarak test edilmiş ve güvenilirliği kanıtlanmıştır. Şayet bebeğinizin cildini nemlendirmek veya temizlemek istiyor ve onu rahatlatmak istiyorsanız bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ecowell Organik Bebek Yağı

Ecowell Organik Bebe Yağı

Kullanılacak bebek yağında en çok aranan bir diğer özellik ise vitamin bakımından zengin olmasıdır. Cildi beslemede ve korumada A, D, E ve K vitaminleri son derece önemli bir paya sahiptir. Ecowell Bebek Yağı, bahsi geçen tüm bu vitaminleri içeriğinde bulundurmasına ek olarak Vişne ve Susam yağı içermesiyle de ön plana çıkmaktadır. Bebekleri oldukça huzursuz eden pişik problemini önleyici olarak da bu ürünü kullanmak mümkündür. Az bir miktar bebek yağı, bez bölgesine iyice yedirilerek uygulandığında güzel sonuçlar vermektedir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise 1-2 damladan fazlasının kullanılmamasıdır.

Chicco Natural Sensation Banyo Şampuanı

En iyi bebek yağları

Global olarak tanınan Chicco firması, bu başarısını ürünlerinin kalitesinden almaktadır. Rakiplerine kıyasla fiyatı biraz yüksek olan Chicco Natural Sensation, bebek sağlığını tehdit eden hiçbir madde içermemektedir. E vitamini ön plana çıkan ürün, bebeklerin cilt ve kemik gelişimlerine yardımcı olmaktadır. Hipoalerjenik yapısı ile annelerin ilk tercihleri arasında yer alırken cildi tahrişe karşı korumaya da yardımcı olmaktadır. Klinik olarak test edilmiş ürün, bez bölgesinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Johnson’s Baby Yağ Normal 300 ml

Johnson's Baby Yağ Normal 300 ml

Bebek ürünleri denildiğinde hiç şüphesiz akla gelen ilk isimlerden birisi Johson’s Baby firmasıdır. Nemi 10 kata kadar daha fazla hapseden Johnson’s Baby Bebek Yağı, yumuşak bir yapıya sahiptir. Yapısı itibari ile bebeklerin cilt masajı esnasında gevşemesine yardımcı olmaktadır. Ürünü kullanan anneler uyku öncesi kullanımından memnun kaldıklarını belirtmektedir. Yenidoğanların kullanımına uygun olup, bebeklerin baş kısmında oluşan konakların giderilmesine destek olmaktadır. Paraben ve diğer zararlı maddeleri içeriğinde bulundurmayan Johnson’s Baby, tüm bu özellikleri ile birlikte en iyi bebek yağı markaları arasında ismini duyurmuştur.

Bioderma Abcderm Relaxing 200 ml Bebek Masaj Yağı

Bebek Yağları, organik bebek yağları, doğal bebek yağı

Eczanelerin dermokozmetik raflarında sıkça rastlanına Biodermo, Türkiye’de ciddi bir kitle tarafından rağbet görmektedir. Bioderma Bebek Yağı da dahil olmak üzere firmanın tüm ürünleri dermatolojik olarak onaylanmıştır. Bebeklerin narin cildine zarar verecek maddeleri bünyesinde barındırmayan bebek yağı, bilinçli anneler tarafından severek kullanılmaktadır. Yumuşak yapısı, masaj esnasında bebekleri sakinleştirmenin yanı sıra cildin nemlendirilmesinde de oldukça başarılıdır. Bu özellikleriyle bahsedilen ürün, en iyi bebek yağı markaları arasında kabul edilmektedir.

Badger Organik Bebek Yağı

 

En iyi bebek yağı markaları arasında değerlendirilen ürünlerden bir diğeri ise Badger Organik Bebek Yağıdır. Daha çok organik içeriğiyle nam salmış olan Badger firması, bilhassa bebek ciltleri için anneler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ürünün USDA (Amerika Ziraat Dairesi) Organik Sertifikalı olması, annelerin ürüne duyduğu güveni bir hayli artırmaktadır. İçeriğinde kimyasal madde bulunmayan bir bebek yağı olduğundan Avrupa ülkelerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Himalaya Besleyici Bebek Yağı

Himalaya Besleyici Bebek Yağı 

Bitkisel bebek yağları, annelerin en çok aradığı ürünlerdir. Firma bu konuda annelere büyük bir güven sağlamaktadır. 2018 yılının en iyi bebek yağı seçilen Himalaya Bitkisel Bebek Yağı, içeriğinde bulunun zeytinyağı, aloe vera ve kış kirazı bitkileri ile annelerin dikkatini üzerinde toplamaktadır. Ürün, cildin beslenmesine yardımcı olurken, bebeğin cildini yumuşak ve nemli bir yapıya kavuşturmaktadır. Paraben ve SLS, SLES içermeyen ürünün kullanımı son yıllarda ülkemizde de oldukça artmış durumda.

Bebek yağı alerji yapar mı?

Tercih edilecek bebek yağı markasında “Hipoalerjenik” ibaresinin bulunmasına dikkat edilmelidir. Hipoalerjenik formüle sahip bebek yağları, alerji yapmaz. Şayet kullandığınız ürünün bebeğinizde alerji yaptığını düşünüyorsanız, ilgili ürünü kullanmayı bırakın ve doktorunuza başvurun. Farklı ürünler kullanarak, sorunun kullandığınız bebek yağı markasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını tespit edebilirsiniz.

Bebek yağı nasıl kullanılır?

Genel olarak bebek yağının kullanımı şu şekildedir.

  • Birkaç damla kadar bebek yağı, avuç içine alınır.
  • Avuç içinde gezdirilen bebek yağı ihtiyaç duyulan bölgeye nazik bir masaj şeklinde uygulanır.
  • Bebek yağlarının banyo sonrası kullanımı tavsiye edilmektedir.
  • Yapılacak masaj ile birlikte yağın tam olarak yedirilmesi sağlanır.

Yeni doğan bebekler için en iyi bebek yağı markaları bu şekildedir. Şayet siz de bebeğinize masaj yaparak, onu rahatlatmak, cildini nemli ve temiz tutmak isterseniz, bebek yağı tavsiyesi olarak sıraladığımız markalardan sizin için uygun olanı tercih edebilir ve bebeğinize masaj yaparken kullanabilirsiniz. Konu ile ilgili tecrübe ve yorumlarınızı bize yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir