Connect with us

Bebek Ürünleri

En İyi Bebek Giyim Markaları | En İyi 9 Bebek Giyim Markası

En İyi Bebek Giyim Markaları | En İyi 9 Bebek Giyim Markası

Evlerin huzur kaynağı minikler, en iyi bebek giyim markaları ile giydirilmeyi hak etmektedir. Piyasadaki markaların çokluğu sebebiyle anneler yavrularına nereden alışveriş yapacağına karar vermekte güçlük çekmektedir. Bugün pek çok anne, internetten, en iyi bebek markası şeklinde aramalar yapmakta ve bebeğine olabilecek en iyi kıyafetleri satın almak istemektedir. Bizler annelerin işini biraz olsun kolaylaştırmak adına bu listede en iyi bebek giyim markalarını sıraladık. Şayet siz de en iyi bebek giyim markası hangisi merak ediyor ve ebeveynler tarafından tavsiye edilen markaları öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

En İyi Bebek Giyim Markaları 

LC Waikiki

en iyi bebek giyim markası

Türkiye’de giyim denince akla gelen ilk isimlerden bir tanesi olan LC Waikiki, bebek kıyafetleri ile de öne çıkmayı başarıyor. Uygun fiyat, kalite ve şık tasarımı ile, pek çok anne babanın en iyi bebek giyim markası olarak gördüğü LC Waikiki, ürünlerini tekstil standartları içerisinde üretmektedir. 47 ülkede satış yapan firma, kısa sürede ebeveynlerin en çok tercih ettiği bir marka haline dönüşmüştür. Çoraptan pijamaya, tulumdan iç t-shirtlere kadar hemen her kıyafet ihtiyacının LC Waikiki’den karşılanması mümkündür. Köklü bir firma olması ve geniş bir mağaza ağına sahip olması, firmayı en iyi bebek giyim markaları arasına sokmaktadır.

Civil

en iyi bebek giyim markası

Civil, İstanbul başta olmak üzere, Türkiye genelinde büyük bir mağaza zincirine sahiptir. Çocuk giyimi kategorisinde adını duyuran firma, bebek giyiminde de annelerin en yakın melcei haline gelmiştir. Kalite bakımından ciddi anlamda tatmin edici ürünleri bulunan Civil, hoş tasarımlarıyla da gerek çocukların gerekse ebeveynlerin gönlünü fethetmektedir. Marka aynı zamanda ürünlerini büyük bir titizlikle denetlemekte, bebek sağlığına olumsuz etki edici maddeleri kullanmamaktadır.

Joker

Bebek kıyafeti, bebek kıyafetleri

Bebeklerin kıyafet ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, hemen her bebek ürününe de markanın reyonlarında rastlamak mümkündür. Son yıllarda adını büyük kitlelere duyuran firma, kaliteden hiçbir zaman ödün vermemektedir. Bek çok ebeveyn Joker firmasını en iyi bebek giyim markası olarak görmekte ve listesinin ilk sırasına yerleştirmektedir. Joker, bu başarısını, yaygın satış ağı, ürün çeşitliliği ve kaliteye verdiği öneme borçludur. Yenidoğan giyimi de dahil olmak üzere her yaştan bebeğin giyim ihtiyacını Joker’den karşılamak mümkündür.

Soobe

Yenidoğan bebek giyim

En iyi bebek giyim markaları arasında yer alan markalardan bir tanesi de Soobe’dir. Bebek kıyafet sektörünün önde gelen isimlerinden bir tanesi olan firmanın bugün Türkiye’nin pek çok yerinde çok sayıda mağazası bulunmaktadır. Soobe, kaliteli, şık ve orjinal tasarımlarıyla dikkat çekmektedir. Marka, 0-24 ay bebek kategorisinin yanı sıra 3-7 yaş arası çocuk giyim sektöründe de faaliyet göstermektedir. Satışa sunulan ürünleri fiyat kalite oranı ise oldukça iyi bir düzeydedir. İnternet ile birlikte oldukça popüler bir hale gelen Soobe, her çeşit bebek kıyafetini ebeveynlerin beğenisine sunmaktadır. Firma tüm bunlara ek olarak, ürünlerini tekstil standartları çerçevesinde üretmesiyle de beraber en iyi bebek giyim markaları arasında yer almaktadır.

Andywawa

en iyi bebek giyim markaları

Henüz adını büyük bir kitleye duyuramamış olsa da Andywawa, kalite arayan annelere yönelik ürünler üreten en iyi bebek giyim markaları arasında yer alan oldukça iyi bir bebek giyim markasıdır. Bebek giyim markası tavsiyesi isteyen annelere tavsiye edebileceğimi bu marka, fiyat konusunda rakiplerine kıyasla biraz yüksek seviyede yer alsa da, ürünlerin kalitesi bunu kabul edilebilir kılmaktadır.  Firma, bebek sağlığına ayrı bir önem vermektedir. Bu özelliğiyle markayı keşfeden annelerin güvenini büyük ölçüde kazanmaktadır. Her ne kadar geniş bir mağaza yelpazesi olmasa da firma, internet üzerinden ciddi satış rakamlarına ulaşmış durumdadır.

Zara Kids

En İyi Bebek Giyim Markaları | En İyi 9 Bebek Giyim Markası

Yetişkin giyiminde kalitesiyle oldukça konuşulan Zara markası, bebek giyim kategorisinde de anne-babalara hizmet vermektedir. Tüm ürünlerinde olduğu gibi bebek kategorisinde de ürünlerinde kaliteyi yakalayan firma, fiyat konusunda aile bütçesini biraz zorlayabilmektedir. Fakat kalite söz konusu olduğunda fiyattan taviz verilmemelidir. Zara Kids, bebek ürünlerinin yanı sıra çocuk kıyafetlerine de reyonlarında yer vermektedir.

Wonder Kids

yenidoğan bebek kıyafetleri

İnternet üzerinde popülerleşen ve en iyi bebek giyim markası olarak görülen bir diğer marka ise Wonder Kids’tir. Wonder Kids fiyat konusunda ortalama bir aralıkta yer almaktadır. Çocuk giyimine de hitap eden marka, 0-24 ay bebek kategorisiyle ebeveynlere harika ürünler sunmaktadır. Rakipleriyle kıyaslandığında biraz daha tasarıma önem veren firmanın oldukça çeşitli ürünleri bulunmaktadır. İstanbul üzerinde yoğunlaşan marka, websitesi üzerinden Türkiye’nin her yerine hizmet sağlamaktadır.

Panço

bebek giyim

En iyi bebek giyim markalarında yer alan firmalardan bir başkası ise Panço’dur. Günümüzde ismini sık duymasak da yıllardır bebek ve çocuk giyiminde annelerin yardımcısı olmaktadır. Tekstil standartlarını dikkate alan firma, uygun fiyatlarıyla da ebeveynlerin yüzünü güldürmektedir. Tulum ve pijamalarındaki tasarımlar oldukça özgün ve dikkat çekicidir. Bebek ürünlerini pamuk ipliği ağırlıklı üreten firma, erişilebilirliği ve bütçe dostu olması sebebiyle en iyi bebek giyim markaları arasında yer almaktadır.

Webombinoo

En iyi bebek giyim markası

Türkiye’de en iyi bebek giyim markaları denince akla gelen firmalardan bir tanesi de Webombinoo’dur. Bebek sağlığına oldukça önem veren firma,  ürünlerinde tamamen pamuk ipliği kullanmaktadır. Kumaşlarının esnek bir yapıya sahip olması sayesinde sıkma yapmayan ürünleri, aynı zamanda bebeklere hareket kolaylığı da sağlamaktadır. Webombinoo, bebek cildine zarar verebilecek hiçbir maddeyi ürünlerinde kullanmamaktadır. Tekstil standartlarına uygun ürünleri bulunan marka, organik linsansa sahiptir. Yenidoğan bebekler için alacağınız kıyafetleri bu markanın bünyesinde bulabilirsiniz.

Bebek Giyiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Anneler, yavrularını giydirirken kaliteden ödün vermemelidir. Zira kalitesiz ürünler, bebeğinizde ciddi sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Satın alınacak kıyafetlerde bebek sağlığına zararlı maddelerin bulunmadığından emin olunmalıdır. Her ihtimale karşı giysiler kullanım öncesi yıkanmalıdır.
  • Dikkat edilmesi en önemli noktalardan bir diğeri ise bebeğe dar kıyafetler giydirilmemesidir. Yapılan birçok araştırma gösteriyor ki; dar kıyafetler bebeklerin kas ve kemik gelişimini olumsuz etkilemektedir.
  • Mevsim farklılıkları kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır. Bebekler, doğal olarak olumsuz hava şartlarına yetişkinlerden daha az dayanıklıdır. Bilhassa kış aylarında bebeklerin giydirilmesine çok daha fazla dikkat edilmelidir.
  • Bebek giyiminde sentetik kumaşlardan uzak durulmalıdır. Pamuk ipliği başta olmak üzere yün ve bambu kumaşlar tercih edilmelidir.
  • Baskılı kıyafetler, mümkün olduğunca az tercih edilmelidir. Zira kıyafet üzerindeki baskılar zaman zaman soyulabilmekte ve kopabilmektedir. Bebeğin bu parçaları yutması halinde ciddi problemler ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bunun yerine hoş bir görüntü için desenli giysiler satın alınabilir.
  • Giysilerin yıkanmasının ardından iyi durulandığından emin olunmalıdır. Gerekirse yıkanan çamaşırlar tekrardan durulanmalıdır. Temizlik esnasında kullanılan deterjanlar, bebeklerin hassas cildinde istenmeyen sorunlara yol açabilmektedir.

En iyi bebek giyim markaları bu şekildedir. Şayet siz de bebeğiniz için en iyi bebek giyim markası tavsiyesi arıyorsanız, yukarıda yer alan markalardan, sizin için en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu konu ile ilgili görüşlerinizi yorumlar bölümünden bizlere ve diğer annelere iletebilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir