Connect with us

Bebek Ürünleri

En İyi Bebek Arabaları 2020 | En İyi 10 Bebek Arabası Markası

En İyi Bebek Arabaları 2020 | En İyi 10 Bebek Arabası Markası

Seyahat esnasında bebeğinin konforuna önem veren ebeveynler, en iyi bebek arabaları hakkında araştırma yapmaktadır. Bebeklerini güvenle gezdirmek, ihtiyaçlarına ve bütçelerine en uygun bebek arabasını bulmak isteyen ebeveynler, “en iyi bebek arabası hangisi?” sorusuna cevap aramakta ve bu konuda zorluklar çekmektedir. Bu yazıda bebek arabası tavsiyesi arayan ebeveynlere fikir vermesi açısından, en iyi bebek arabalarını bir araya getirdik. Fakat doğru bebek arabasını tercih etmek için öncelikle piyasadaki bebek arabası çeşitlerini bilmek gerekir.

Bebek Arabası Çeşitleri

Standart Bebek Arabası Modelleri

Türkiye’de en sık satın alınan bebek arabası çeşitleri arasında yer almaktadır. 15-20 kilograma kadar taşıma kapasitesi bulunan bu ürünler, seyahat esnasında bebeğin ihtiyaç duyacağı ürünlerin de taşınabileceği sepetleriyle ön plana çıkmaktadır. En iyi bebek arabaları hakkında araştırma yapan anne-babaların, en çok karşılaştıkları modeller arasında standart bebek arabası modelleri yer almaktadır

Baston Bebek Arabası Modelleri

Pratik kullanımlarıyla bilinen bu modeller, hafif olmaları sebebiyle genellikle çok seyahat eden ailelere tavsiye edilmektedir. Fakat baston bebek arabası modelleri yenidoğanların taşınmasında kullanılmamalıdır.

Travel Sistem Bebek Arabası Modelleri

Fonksiyonel kullanımı, söz konusu modeli en kullanışlı bebek arabası çeşitleri arasına sokmaktadır. Araçta kullanılmak üzere pusete de dönüşebilen bu modeller bebeğin taşınması için sepet olarak da kullanılabilmektedir. Travel sistem bebek arabaları yenidoğanların taşınmasına imkan tanımaktadır. Tüm bu özellikleri sayesinde bahsi geçen model, en kullanışlı bebek arabası modelleri arasında yer almaktadır.

Çift Yönlü Bebek Arabası Modelleri

İsminden de anlaşılacağı üzere çift yönlü olarak kullanılabilen bu modeller, oturma ünitesi ile birlikte her iki yöne de katlanabilmektedir. Ayarlanabilen fermuarlı tente ile birlikte gelen bu modeller, genellikle geniş bir eşya sepeli ile birlikte gelmektedir.

İkiz Bebek Arabası Modelleri

İkiz bebek sahibi olan ailelere yönelik olarak geliştirilmiş bu modeller, iki bebeğin aynı anda taşınabilmesine imkan sağlamaktadır. Diğer bebek arabalarına göre biraz da yüksek bir fiyatla satılan bu modeller, genel olarak iki şekilde üretilmektedir. Bunlardan ilki, iki ayrı bebek arabasının yan yana getirilmesi ile olmaktadır. Modern sayılabilecek diğer şekilde ise iki bebek arabası arka arkaya, üst üste eklenmektedir.

En İyi Bebek Arabaları

En iyi bebek arabası markası hangisi sorusuna farklı açılardan farklı cevaplar verilebilir. Zira piyasada, farklı ihtiyaçlara yönelik olarak geliştirilmiş çeşitli renk, model ve fiyatta farklı bebek arabası modeli vardır. Aileler, kendi ihtiyaçlarına, beklentilerine ve bütçelerine uygun en iyi bebek arasını seçmek durumundadır. Şayet iyi bir bebek arabası arıyorsanız sizler için hazırladığımız bu listede yer alan en iyi bebek arabalarından bir tanesini seçebilirsiniz. İşte en iyi, en kullanışlı, en ucuz ve en pahalı bebek arabası modelleri.

Yoyko City Seyahat Sistem Bebek Arabası

Yoyko City Seyahat Sistem Bebek Arabası 

Bebek arabaları ile öne çıkan önemli markalardan biri olan Yoyko tarafından üretilen City Travel Sistem bebek arabası, şık, hafif ve sağlam tasarımı ile ön plana çıkmaktadır. Bbeveynler tarafından çokça tavsiye edilen ve çok sayıda olumlu yorumlara mazhar olan bu model, üç farklı pozisyona ayarlanabilen bir oturma ünitesine sahiptir. Bununla birlikte oldukça kullanışlı bir anne kucağı, puset olarak da kullanılabilmektedir.

Modelin tekerleri 360 derece dönebilmektedir. Tek bir yöne kolayca kilitlenebilen tekrarla kolay bir şekilde takılıp çıkarılabilmektedir. Ayaktan kumandalı güçlü bir fren sistemine sahip olan bu model, satın alınabilecek en iyi ve en kullanışlı bebek arabası modelleri arasında yer almaktadır. 20kg bir taşıma kapasitesine sahip olan Yoyko City Seyahat Sistem Bebek Arabası, çift yönlü bebek arabası modellerindendir.

Mamma Jaguar Gold Bebek Arabası

 

Kullanım kolaylığı arayan ebeveynlere tavsiye edilebilecek ürün, 3 farklı forma kolaylıkla dönüşebilmektedir. Özel tasarım fren ve güvenlik mandalı sistemleriyle Mamma Jaguar Gold, bebeklerin güvenle seyahat etmesine imkan tanımaktadır. Bahsedilen özelliklere rağmen oldukça hafif olan ürün, taşıma kapasitesi açısından da ihtiyaçları genel ölçüde karşılayabilmektedir. Tam tur dönen tekerleri ve tekerlerinde bulunan yay sistemi ile ürün en iyi bebek arabaları arasında yer almaktadır.

Yoyko Luxury Travel Sistem Bebek Arabası

En iyi bebek arabası, en iyi bebek arabaları

Bebeklerin hassas ciddi, güneşin zararlı ışınlarına karşı savunmasızdır. Yoyko firması, bu konuda ebeyenlere yardımcı olmak için UV filtreli tenteli ürününü piyasaya sunmuştur. Alüminyum ağırlıklı üretildiğinden sağlam ve hafif bir yapıya sahiptir. Araç koltuğuna da dönüşebilen Yoyko Travel Sistem Bebek arabası, Seyahat etmeyi seven ebeveynler tarafından oldukça beğenilmektedir. Saklama alanı konusunda ebeveynlerin yüzünü güldüren ürün, fiyatıyla da bütçe dostudur.

Diamond Baby P101 Çift Yönlü Travel Sistem Pusetli Bebek Arabası

 

Diamond Baby P101, adından da anlaşılacağı üzere çift yönlü, travel sistem, pusetli bir bebek arabası modelidir. Yüzde yüz yerli üretim olan bu model aynı zamanda en ucuz bebek arabası modelleri arasında yer almaktadır. Fiyatına rağmen oldukça kaliteli bir malzeme yapısı ve şık bir tasarıma sahip olan 13 kg kapasitesine sahiptir. Ürün, ayarlanabilir bir tente, bel koruyucu bir konfor pedi ve beş noktalı bebek güvenlik kemeri ile birlikte gelmektedir. 3 farklı pozisyonda kullanılabilen Diamond Baby P101, listemizdeki fiyat performans ürünlerinden bir tanesidir.

Norfolk Baby Voyage Comfort Air Luxury Çift Yönlü Bebek Arabası

Kullanışlı bebek arabası, en iyi bebek arabası

Norfolk Baby Voyage Comfort Air Luxury, ergonomik, dayanıklı ve yumuşak bir tutma koluna sahiptir. Ebeveynlerin boyuna göre ayarlayabildikleri bu ürün, çıkma takma özelliği sayesinde, çift yönlü olarak kullanılabilmektedir. Çift amortisör sistemi, 360 derece dönebilen ön tekerler, gelişmiş fren mekanizması ve daha pek çok özellik Norfolk’u en kaliteli bebek arabası modelleri arasına sokmaktadır.

Yoyko Elegance Travel Sistem Bebek Arabası

Yoyko Elegance Travel Sistem Bebek Arabası

Yoyko Elegance Travel Sistem Bebek Arabası, listemizdeki üçünü Yoyko marka bebek arabası olma özelliği taşıyor. Diğer Yoyko modelleri ile benzer özellikler taşıyan bu ürün, şık, hafif ve sağlam bir tasarıma sahip bulunuyor. Ürün üç farklı pozisyona ayarlanabilen bir oturma ünitesi, kolay takılıp çıkarılabilen 360 dereceli tekerler, 5 noktalı emniyet kemeri sistemi, geniş bir alt sepet, ve  dört kademeli tente sistemi ile birlikte geliyor. 25 kg taşıma kapasitesine sahip olan Yoyko Elegance, 10.8 kg ağırlığında bulunuyor.

4 Baby Eagle Alüminyum Lüx Çift Yön Bebek Arabası

En iyi Bebek Arabası, En iyi Bebek Arabaları

500 lira altı fiyatla satılan ve tam bir fiyat performans ürünü olan 4 Baby Eagle, doğumdan itibaren kullanılabilen, oldukça tatmin edici bir bebek arabası olarak karşımıza çıkıyor. Çift yönlü olarak kullanılabilen ürünün özellikleri arasında, 5 noktalı emniyet kemeri, farklı pozisyonlara ayarlanabilen sırt dayanağı, gelişmiş fren sitemi, tam kapanabilen tente, çıkarılabilen ön bar ve ekstra iç pek yer alıyor. 15 kg kadar çıkan bir taşıma kapasitesine sahip olan 4 Baby Eagle, 7kg’lık ağırlığıyla en hafif bebek arabası modelleri arasında yer alıyor. Şayet ucuz ve kaliteli bir bebek arabası arıyorsanız, 4 Baby Eagle, sizin için iyi bir seçim olacaktır.

Bugaboo Cameleon 3 Bebek Arabası

En iyi bebek arabası, en iyi bebek arabaları

Travel sistem bir bebek arabası olan ürün, kullanışlı tasarımıyla dikkatleri üzerine toplamaktadır. Rakip markalara kıyasla daha hafif olan ürün, gerek taşıma gerekse kullanım açısından ebeveynlere büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Portbebe formuna hızlıca geçebilen Bugaboo Cameleon 3 modeli, güneşten koruyucu tentesiyle de güven sağlamaktadır. Engebeli zeminlerde oldukça başarılı bir gezinti deneyimi sunan ürün, sıralanan özellikleriyle de beraber en iyi bebek arabaları kategorisinde yer almaktadır.

Chicco Trio Sprint Bebek Arabası

bebek arabası tavsiyesi, en iyi bebek arabası hangisi

Bir diğer travel sistem bebek arabası da Chicco firmasına aittir. En iyi bebek arabası modeli bakan ebeveynler, Chicco markasıyla sıkça karşılaşmaktadır. Bebek ürünlerinde hijyen, en büyük tercih sebeplerinden birisidir. Bunun farkında olan firma, belirtilen modelinde yıkanabilir tente özelliği sunmasıyla annelerin gönlünü fethetmektedir. Portatif kullanımı, 3 farklı kullanım imkanı sunmaktadır. Araç koltuğu, portbebe ve bebek arabası olarak kullanılabilen ürün, tam tur dönen tekerlekleriyle zorlu yollarda anne-babalara sürük kolaylığı sağlamaktadır. Rakipleri ile kıyaslandığında Chicco Trio Sprint, fiyat konusunda aile bütçesini çokta zorlamamaktadır.

Maclaren Atom Style Bebek Arabası

bebek arabası tavsiyesi, en iyi bebek arabası hangisi

Standart tip bir bebek arabası olan ürün, modern tasarımıyla gözleri üzerinde toplamaktadır. Yol tutuşunda oldukça iyi sonuçlar veren model, özellikle bozuk yolların bulunduğu lokasyonlarda tercih sebebi olmaktadır. Standart tip bir modele göre oldukça hafif olan ürün, taşınma konusunda da ebeveyn dostu olmaktadır. Ergonomik tasarımı, modern görünümü ve geniş sepet hacmi ile Maclaren Atom Style, en iyi bebek arabaları arasında gösterilmektedir.

Kraft Evo Plus Bebek Arabası

bebek arabası tavsiyesi, en iyi bebek arabası hangisi

Standart bebek arabası modelleri arasında yer alan Kraft Evo Plus, güvenlik hususunda anne-babaların güvenini kazanmış durumda. Rakiplerinin aksine oldukça fonksiyonel yapısı, ürünü rakiplerinin önüne geçirmektedir. Ayarlanabilir tentesi, kestirme anları için tam olarak da kapanabilmektedir. Saklama alanı açısından güzel imkanlar tanıyan Evo Plus, ortalama bir ağırlığa sahip olup, çift yönlü sürüş imkanı sunmaktadır. Tüm bu özellikleri Evo Plus’ı en iyi bebek arabaları arasına sokmaktadır.

Stokke Xplory V5 Bebek Arabası

Özellikle tasarım açısından ebeveynlerin son derece hoşlandığı ürün, birçok kullanışlı özelliği de kullanıcıya sunmaktadır. Şemsiye’yi andıran tente tasarımı, kolay kullanım imkanı tanımanın yanı sıra, bebeğin kolay gözlemlenmesine de yardımcı olmaktadır. Taşıma kapasitesi açısından ihtiyaçları pek karşılayamasa da hafif ağırlığı bu durumu telafi etmektedir. Kolay kullanılabilir fren pedalı, güvenlik noktasında da ebeveynlerin çekincesini gidermektedir. Türkiye’de popüler olarak kullanılmayan model, fiyat hususunda da can sıkmamaktadır.

Tripper Explora Plus Bebek Arabası

Tripper Explora Plus Bebek Arabası

Travel sistem bir model olan ürün, en kullanışlı bebek arabaları arasında anılmaktadır. Bütçe konusunda sıkıntı yaşayan ailelere tavsiye edilebilecek Tripper Explora Plus, araç koltuğu formuna da rahatlıkla dönüşebilmektedir. Sürüş noktasında ortalama bir deneyim sunan ürün, taşıma alanı olarak da tatmin edici genişliğe sahiptir.

İyi bir bebek arabası nasıl olmalı?

  • Ürünlerin ağırlık kapasitesine dikkat edilmelidir. Düşük ağırlık kapasitesine sahip bebek arabaları ilerleyen yaşlarda problemlere yol açabilmektedir.
  • Ürünün tekerlerinin tam tur döndüğünden emin olunmalıdır. Bu sayede bebekler bozuk yollarda dahi güvenle taşınabilmektedir.
  • İhtiyaç ve beklentilerinize bağlı olarak bebek arabası çeşitleri arasından doğru bir seçim yapmalıdır.
  • Bebeğinizin seyahat esnasında rahat edebilmesi son derece önemlidir. Dolayısıyla alınacak bebek arabasının konfor açısından bir hayli iyi olması gerekmektedir. En iyi bebek arabaları bu hususa önem vermektedir.

En iyi bebek arabaları bu şekilde. Şayet siz de iyi bir bebek arabası modeli arıyorsanız, bu yazıdan yola çıkarak ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun markayı tercih edebilirsiniz. Yorumlarınızla bu listenin daha mükemmel bir hal almasına katkıda bulunabilirsiniz. Diğer en iyi bebek ürünleri için ilgili kategoriye göz atmanızı tavsiye ederiz.

1 Comment

1 Comment

  1. Hatice Ersöz

    30 Ağustos 2020 at 17:37

    Merhabalar. Paylaştığınız için teşekkürler. Gerçekten de faydalı bir içerik olmuş. Elinize Sağlık.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir